Seznamte se s FYFTem

Slyšeli jste už o FYFTu?

Pokud ne, tak věnujte chvíli času a přečte si pár řádků, které vám tu píšu.

FYFT je místo kde jsou lidé, kteří chtějí svůj čas smysluplně využít, učit sebe i ostatní zajímavé věci, a dávat tak příklad ostatním, aby svým časem neplýtvali. Protože náš čas je důležitý.

A co vlastně znamená označení FYFT? Je to zkratka anglických slov – „Fill Your Free Time“. Což českém překladu znamená „Vyplň svůj volný čas“. A to ideálně něčím smysluplným a zábavným, co vás ledacos naučí a spojí s dalšími lidmi.

Lidé z FYFTu se snaží budovat místa a komunitu, kam mohou lidé přijít pro radu, nebo se naučit něco nového a zajímavého. K tomu jim dopomáhají dvě pobočky, které se nachází v Praze a v Brně.

Zároveň to jsou také kamenné obchody, kde si můžete pořídit různé hry a pomůcky pro volnočasové aktivity.

Mimo zmíněné pobočky si můžete vše potřebné pořídit také přímo v jejich e-shopu na tomto odkazu: https://fyft.cz/cs/

A co tam vlastně najdeme?

To je dobrá otázka. FYFT spojuje mnoho aktivit a můžete tu tak najít například pomůcky pro venkovní aktivity jako discgolf, což je rozmáhající se velmi zajímavý sport na kombinující prvky golfu a frisbee. Další sportovní pomůcky jako jsou kendama, juggle nebo oblíbená slackline. Pokud nevíte co tyto sportovní aktivity jsou, můžete se to dovědět přímo na stránkách FYFTu, nebo třeba na jejich YouTube kanále: https://www.youtube.com/channel/UCWXt8A5IDa3kpzk3B16Ipuw, kde tyto různé aktivity ukazují ve videích.

Jako další tu pak můžete najít různé hry, knihy, a to nejhlavnější co nás zajímá nejvíce a tím jsou právě RPG hry a miniatury. Můžete zde koupit a prohlédnout si pravidla různých her, nebo nakouknout pod pokličku wargamingu ze světa Warhammer.

Právě Warhammer obsahuje masivní množství modelů figurek a ve FYFTu najdete i vše potřebné pro práci s nimi. Můžete si zde rovnou koupit špičkové štětce značky CITADEL, profesionální barvy na miniatury, náčiní a další pomůcky.

O herním světě Warhammer také jeden z členů FYFT týmu, vytváří skvělý podcast jénem Rohatá kostka, kde tento zajímavý svět představuje a vypráví o jeho úskalích.

Zdaleka vám tu nedokážu představit vše co FYFT nabízí, a proto se neváhejte podívat na jejich stránky, YouTube a Facebook, kde se můžete dozvědět mnohem více. Lidé z FYFTu vám určitě rádi pomohou se vším, co budete potřebovat.

Osobně mám s nákupem na FYFTu skvělé zkušenosti a borci mi dokázali obstarat krabici Warhammeru 40k, která již není v prodeji a nevyrábí se. Takže velké díky a respekt chlapi, protože můj syn díky tomu po narozeninách nahlédne poprvé do wargamingu ze světa Warhammeru.

Celkově se mi velice líbí myšlenka s jakou FYFT vznikl, co propaguje a jak funguje. Je to skvělý počin a pokud alespoň pár z vás, co tento post čtete, zavítá na jejich prodejny nebo web, a naučí se něco nového, či najde pár užitečných věci pro své hobby, bude to super.

Pokud jste dočetli článek až sem, děkuji za váš čas a na shledanou u dalších mých článků nebo videí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *